Sukcesy we współzawodnictwie sportowo-turystycznym

VI miejsce zajął powiat ostrzeszowski we współzawodnictwie sportowo-turystycznym powiatów O Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego  w 2018 roku, a Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie we współzawodnictwie LZS szkół ponadpodstawowych wywalczył miejsce I!
Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Ostrzeszowie uczestniczy we współzawodnictwie od 1999 roku. Uroczyste podsumowanie edycji 2018 odbyło się 10 grudnia w Szamotułach. We współzawodnictwie wzięły udział 52 szkoły ponadpodstawowe z terenu województwa wielkopolskiego oraz 31 powiatów. Ostra rywalizacja o zwycięstwo trwała do ostatnich zawodów sportowych. W punktacji generalnej powiatów zwyciężyły Szamotuły, na kolejnych miejscach znalazły się powiaty: ostrowski, koniński, wągrowiecki, pilski i ostrzeszowski.
Rada Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu przyznaje co roku stypendia sportowe. Za wyniki sportowe uzyskane w 2018 roku stypendium otrzymało dwóch zawodników naszego powiatu: Tomasz Przybylski (LZS Poprawa Siedlików, kickboxing medalista Mistrzostw Europy) oraz Weronika Szymczak (LZS Poprawa Siedlików, kickboxing medalistka Mistrzostw Europy).
Stypendia, nagrody i puchary podczas uroczystego podsumowania współzawodnictwa, odebrał ostrzeszowski starosta Lech Janicki  i  dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie Dariusz Grzesik. W uroczystości uczestniczyli również Edmund Tetlak i Alojzy Kabat z Rady Powiatowego Zrzeszenia LZS w Ostrzeszowie.

Sprawdź również