SportWszystkie

Sukcesy karateków

Srebrny medal i tytuł wicemistrza wywalczył Krystian Mituła z UKS Hitotsu Ostrzeszów
na Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate Olimpijskim w Legnicy. W turnieju wzięło udział 107 zawodników z 29 klubów. Krystian zdobył tytuł w konkurencji Kumite Indywidualne -75 kg .
Udany start zaliczyli także zawodnicy Hitotsu na XXVIII Mistrzostwach Ziemi Legnickiej w Karate. W zawodach wzięło udział ponad 420 karateków z 43 klubów. Krystian Mituła wywalczył złoto w Kumite Mężczyzn U21, a Tamara Kępska wywalczyła srebro w Kumite Młodziczek. Miejsca tuż za podium zajęły Oliwia Szczepaniak i Katarzyna Kaleta.
Były zawodnik Hitotsu, obecnie startujący w barwach Budokanu Wrocław, Maksymilian Szczypkowski wywalczył dwa tytuły Mistrza Polski w konkurencji Kata Indywidualne Seniorów i Kata Drużynowe Seniorów.