Sąd Pracy zostaje w Kępnie

Ministerstwo Sprawiedliwości uznało argumenty lokalnych samorządów i postanowiło odwołać reorganizację polegającą na zniesieniu Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym w Kępnie i przekazaniu rozpatrywanych w nim spraw do Sądu Rejonowego w Kaliszu.
Negatywne opinie o pomyśle likwidacji sądu pracy w Kępnie wystosował do Ministra Sprawiedliwości prezes Sądu Rejonowego w Kępnie Aleksander Dziwiński, a także lokalne samorządy, w tym samorząd powiatu ostrzeszowskiego. Każda tego typu reorganizacja oddala obywatela od instytucji, które winny my służyć radą i pomocą, a przede wszystkim być łatwo dostępne – napisał w piśmie do Ministra Sprawiedliwości ostrzeszowski starosta Lech Janicki. Przeniesienie sądu pracy z Kępna do Kalisza znacznie utrudniłoby mieszkańcom południowej Wielkopolski możliwość rozwiązywania problemów z zakresu prawa pracy ze względu na konieczność pokonania dużo większej odległości niż dotychczas, nierzadko wielokrotnie, dlatego samorząd powiatowy postanowił zaapelować o pozostawienie sądu pracy w dotychczasowej lokalizacji.