Ptasia grypa w powiecie ostrowskim

W związku z wystąpieniem przypadku wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w powiecie ostrowskim, starosta ostrzeszowski w powozumieniu z powiatowym lekarzem weterynarii, zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie odbędzie się 7 stycznia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego.
W Powiatowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, którym kieruje ostrzeszowski starosta Lech Janicki, pracują przedstawiciele wszystkich powiatowych służb, inspekcji i straży, a więc: Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego oraz Powiatowego Inspektoratu Budowlanego, a także ratownictwa medycznego i Wydziału Zarządzania Drogami Powiatowymi Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie. Dodatkowo na posiedzenie zaproszono wójtów i burmistrzów powiatu ostrzeszowskiego.