Pro Patria dla Adama Kasprzaka

Długoletni działacz ostrzeszowskiego koła kombatantów Adam Kasprzak został odznaczony medalem „Pro Patria”. Uroczystość wręczenia medalu odbyła się w gronie najbliższych porucznika Kasprzaka – siostry i dzieci.
Medal wręczył ostrzeszowskiemu kombatantowi podpułkownik Marek Kosicki – szef Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu wraz z ostrzeszowskim starostą Lechem Janickim. W uroczystości uczestniczyli także: wicestarosta Zofia Witkowska, major Tomasz Szajerka z WKU w Kaliszu, prezes ostrzeszowskiego koła ZKiBWP RP Bohdan Ogrodowski oraz wiceprezes Stanisław Grzesiak i członek Zarządu Powiatu w Ostrzeszowie Adam Mickiewicz.
Porucznik Adam Kasprzak otrzymał także odznaczenie diecezjalne – Pierścień św. Józefa – przekazany wicestaroście Zofii Witkowskiej ze specjalnymi gratulacjami i pozdrowieniami dla kombatanta przez biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka.
Adam Kasprzak urodził się 6 grudnia 1926 roku w Kuźnicy Bobrowskiej. W latach 1947-49 odbywał służbę wojskową, podczas której zasłużył się w walkach z UPA, za co został odznaczony w 1985 r. medalem „Za zasługi w walkach z UPA”. Był wieloletnim pracownikiem Fabryki Obrabiarek Specjalistycznych – FUM Ostrzeszów i członkiem tamtejszej Solidarności. Do organizacji kombatanckich przyjęty został w 1978 roku i przez wiele lat pełnił funkcję członka Zarządu Koła Kombatantów w Ostrzeszowie i szefa Pocztu Sztandarowego.
Medal „Pro Patria” to polskie resortowe odznaczenie cywilne, przyznawane przez kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Uhonorowane tym odznaczeniem mogą być osoby i instytucje za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.