Powiatowe dożynki odbędą się w Grabowie nad Prosną

Powiatowe dożynki A.D. 2019 odbędą się 25 sierpnia w Grabowie nad Prosną – wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie sztabu organizacyjnego. Sprawy organizacji święta plonów omawiali: członek Zarządu Powiatu Adam Mickiewicz, burmistrz Grabowa nad Prosną Maksymilian Ptak, wiceburmistrz Anna Mądra, zastępca kierownika Wydziału Oświaty Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego Ludmiła Cieślarczyk i dyrektor Centrum Kultury w Grabowie nad Prosną Małgorzata Brodowicz, która wraz z dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Doruchowie, kabareciarzem Ryszardem Mazurem, poprowadzi uroczystości dożynkowe.

Według wstępnego programu dożynki rozpoczną się mszą w kościele klasztornym o godzinie 15:00. Po nabożeństwie korowód dożynkowy przejdzie na miejski stadion, gdzie odbędzie się część obrzędowa święta plonów. W programie artystycznym znajdzie się między innymi występ miejscowych artystów: zespołu Harmonia oraz uczestnika programu „The Voice Kids” Mateusza Golickiego; gwiazdą wieczoru będzie Mateusz Ziółko. Powiatowe i gminne dożynki w Grabowie nad Prosną zakończy zabawa taneczna.