Ozdoby choinkowe i szopki – już są w muzeum

15 osób wzięło udział w konkursie na ozdoby choinkowe w starym stylu, jaki zorganizowało ostrzeszowskie Muzeum Regionalne i Ostrzeszowskie Centrum Kultury. Wszystkie prace można oglądać w salach wystawowych na parterze ratusza. Konkurs rozstrzygnięto podczas wernisażu wystawy – 8 grudnia.
Dziękujemy za  poświęcony czas i przypomnienie sposobów wykonania ozdób oraz dekorowania świątecznych drzewek. Mamy nadzieję, że prezentowane na wystawie cudeńka skłonią zwiedzających do wspomnień oraz samodzielnego zaprojektowania i zrobienia choinkowych ozdób czytamy w protokole jury.
Oto laureaci:
I miejsce: Stowarzyszenie Tęcza z Olszyny
II miejsce: Alicja Plichta z Palat
III miejsce: Henryk Gajewski z Ostrzeszowa
Nagrodę Starosty Ostrzeszowskiego otrzymała Bogumiła Przybyła z Marszałek, Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów Monika Buchner z KGW w Siedlikowie, a Nagrodę Dyrektora Ostrzeszowskiego Centrum Kultury Antoni Sauer z Ostrzeszowa.
Podczas tej samej uroczystości wręczono nagrody w konkursie szopek bożonarodzeniowych. Do tego konkursu wpłynęło 35 prac – w kategorii przedszkolaków – 15, w kategorii dzieci w wieku  szkolnym – 9, a w kategorii dla rodzin – 11.
Jury, gratulując pomysłów, rozwiązań technicznych i wykorzystania bardzo różnorodnych materiałów wyraziło uznanie i podziw dla przedszkolaków, uczniów i rodzin, które zaangażowały się  w wykonanie szopek.
Uwzględniając założenia regulaminu: oryginalność, estetykę wykonania, atrakcyjność i ogólne wrażenie artystyczne  Jury  postanowiło przyznać nagrody:
Kategoria I:
I miejsce: grupa Biedronki z Niepublicznego Przedszkola Klub Malucha w Ostrzeszowie
II miejsce: grupa Pszczółki z Przedszkola  Słoneczny Zakątek w Ostrzeszowie
III miejsce: oddział O z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Szklarce Przygodzickiej
Kategoria II:
1. grupa Szybkie Renifery: Lena Rosińska, Krzysiu Kantecki, Nikodem Kuboszek
2. Małgorzata Jurasik, Hanna Wawrzynowicz, Anna Domagalska kl. IIa SP nr 2 Ostrzeszów
3.Jan Hendrysiak, Adam Musiał kl. IIa SP nr 2 w Ostrzeszowie
Kategoria III:
1. Wiktoria, Natalia, Krzysztof Gabrysiowie
2.Hanna Walkowiak i Zuzanna Walkowiak
3. Eryk Plewa i Kewin Plewa.
Zarówno ozdoby choinkowe, jak i szopki można oglądać w muzeum do dnia 2 lutego.