Konwent Powiatów Województwa WielkopolskiegoWszystkie

Obradował Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego

10 września w trybie pilnym obradował Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego.

10 września, w odpowiedzi na apel prezesa Związku Powiatów Polskich Ludwika Węgrzyna, w trybie pilnym zostało zwołane posiedzenie  Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego. W szpitalu w Puszczykowie do wspólnych obrad zasiedli starostowie oraz dyrektorzy i prezesi szpitali powiatowych, by  wspólnie szukać rozwiązań  dla trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się wielkopolskie placówki medyczne. Zebrani jednogłośnie poparli stanowisko Polskiego  Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych wypracowane wspólnie ze Związkiem Powiatów Polskich 30 sierpnia na spotkaniu w Warszawie, w którym wzięło udział ponad 120 starostów i 200 dyrektorów szpitali powiatowych z całej Polski.  Oto postulaty zawarte w stanowisku:

1. zwiększenie o 15% wartości wyceny wszystkich świadczeń medycznych wymagających zaangażowania personelu medycznego,
  2. odroczenie wejścia w życie norm zatrudnienia personelu pielęgniarskiego do czasu zwiększenia liczby pielęgniarek w systemie,
  3. zmiana formy kształcenia podyplomowego lekarzy w celu zwiększenia liczby lekarzy w szpitalach.

Uzgodniono, że kolejne spotkanie odbędzie się w II połowie września, po przedłożeniu dyrektorom szpitali/prezesom spółek szpitalnych propozycji ryczałtów za II półrocze 2018 roku.