O rozwoju lokalnego rynku pracy

Konferencja z cyklu „Szanse dla lokalnego rynku pracy” odbyła się dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Ostrzeszowie. Tym razem tematem obrad były możliwości przedsiębiorców w zakresie aktywizacji bezrobotnych zagrożonych wykluczeniem społecznym, zatrudniania cudzoziemców oraz znaczenie kompetencji przyszłości.
Wśród prelegentów znaleźli się: Jacek Bykowski z Fundacji Królowej Polski św. Jadwigi w Puszczykowie („Możliwości uzyskania wsparcia finansowego na tworzenie miejsc pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”), dr Marek Goliński z Akceleratora Wiedzy Technicznej Politechniki Poznańskiej („Kompetencji przyszłości impulsem innowacji w zarządzaniu przedsiębiorstwem”) oraz Beata Paprocka z Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrzeszowie („Aktualna sytuacja na lokalnym rynku pracy”). Istotnym tematem konferencji były problemy w obsłudze pracodawców zatrudniających cudzoziemców – wyeliminowanie braków formalnych i merytorycznych.
Organizatorem konferencji „Szanse dla lokalnego rynku pracy” był Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie , Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie oraz Fundacja Królowej Polski św. Jadwigi w Puszczykowie.

Sprawdź również