KGW Korpysy najlepsze w powiecie!

Stoisko Koła Gospodyń Wiejskich w Korpysach uznano za najładniejsze stoisko XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Pastetników i Potraw z Gęsi 2018.

Stoisko Koła Gospodyń Wiejskich w Korpysach uznano za najładniejsze stoisko XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi 2018. Stoiska i tradycyjne, lokalne potrawy przygotowane przez koła gospodyń wiejskich oceniało jury, w którym pracowali: członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska, członek Zarządu Powiatu Zofia Witkowska, sekretarz miasta i gminy Ostrzeszów Włodzimierz Piekarczyk oraz kierownik restauracji Zacisze w Ostrzeszowie Anna Konarska.
Jurorzy kierowali się takimi kryteriami jak: walory estetyczne i artystyczne, walory smakowe prezentowanych potraw oraz wystrój stoiska. II miejsce w konkursie zdobyło KGW Siedlików, a III KGW Szklarka Myślniewska.
Po ocenie jurorów potrawy mogli degustować, i chętnie to czynili, uczestniczący w festiwalu mieszkańcy powiatu.