SportWszystkie

Sukces zawodników Orkana na Mistrzostwach Polski LA w Toruniu

W dniach od 8 do 10 lutego zawodnicy Orkana Ostrzeszów wystartowali w Toruniu, w Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce U18 i U20.
Tytuł Halowego Mistrza Polski juniorów w siedmioboju wywalczył podopieczny trenera Dawida Sobieraja Kacper Jastrzębski. Kacper objął prowadzenie już od pierwszej konkurencji i nie oddał go do końca zawodów. To czwarty medal Mistrzostw Polski tego zawodnika, w tym drugi złoty. W skład siedmioboju wchodzą następujące konkurencje: bieg na 60m, skok w dal, pchnięcie kulą, skok wzwyż, bieg  na 60m ppł, skok o tyczce, bieg na 1000 m.
Udany start na tych mistrzostwach może zaliczyć także Szymon Bodura, który wywalczył 5 miejsce                    w biegu na dystansie 1000 m juniorów młodszych z nowym rekordem życiowym 2:34,26. W biegu na dystansie 800 m wystąpiła Martyna Lubojańska, która została sklasyfikowana w drugiej dziesiątce. Cała trójka to uczniowie klas sportowych Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie.
W zawodach wystartował także Kamil Kryś, który wystąpił w finale B biegu na dystansie 60 m juniorów młodszych. Wszyscy wspomniani zawodnicy na co dzień trenują pod okiem Dawida Sobieraja.