Bezpieczni w necie i w realu – odbył się XIV Turniej Bezpiecznego Powiatu

Bądźmy bezpieczni w necie i w realu – pod takim hasłem 15 maja w Kuźnicy Grabowskiej odbył się XIV Turniej Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat” w Ostrzeszowie. Do rywalizacji stanęło 16 drużyn z 10 szkół podstawowych powiatu ostrzeszowskiego, które musiały przejść przez zadania przygotowane przez strażaków, policjantów, ratowników i leśników oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Grabowskiej.
Najlepiej z niełatwymi zadaniami poradziła sobie Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Siedlikowie (w kategorii klas I-III) oraz Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Grabowie nad Prosną (w kategorii IV-VIII). Drugie miejsca zajęły drużyny Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrzeszowie (w kategorii młodszej) oraz Szkoły Podstawowej w Doruchowie, a miejsca trzecie odpowiednio: Szkoła Podstawowa w Kraszewicach oraz Szkoła Podstawowa w Kuźnicy Grabowskiej.
Zmaganiom turniejowym towarzyszyły występy artystyczne przegotowane przez szkoły uczestniczące w turnieju oraz wystawa prac plastycznych pt. „Bezpieczni w necie i realu”, a także pokazy strażackie i policyjne.
Uczestnikom turnieju kibicowali przedstawiciele organizatorów: wójt Kraszewic Konrad Kuświk i sekretarz gminy Paweł Uścinowicz, komendant powiatowy policji Haraś, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrzeszowie Tomasz Jabłoński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Grabowskiej Marianna Powązka, inżynier nadzoru Nadl. Przedborów Marcin Frąckowiak, ratownik medyczny Łukasz Klósak oraz prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Zbyszko Szmaj i jego zastępczyni Zofia Witkowska (wicestarosta ostrzeszowski).