50-lecie Technikum Budowlanego

Przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół, absolwenci, młodzież szkolna oraz przedstawiciele władz samorządowych i resortowych uczestniczyli w uroczystości z okazji 50-lecia Technikum Budowlanego w Zespole Szkół nr 1. Honorowym gościem obchodów jubileuszowych był były dyrektor Zespołu Szkół  nr 1, który uczestniczył w tworzeniu technikum. Organ prowadzący szkołę reprezentował ostrzeszowski starosta Lech Janicki, wicestarosta Adam Mickiewicz oraz członkini Zarządu Powiatu Zofia Witkowska. Były wspomnienia, życzenia i kwiaty. Młodzież szkolna przygotowała na tę okazję specjalną część artystyczną; uroczystość uświetnił recital Andrzeja Mytkowskiego – pianisty, kompozytora, malarza i poety, który jest absolwentem Techniku Budowlanego.
Dla jubileuszowych gości szkoła przygotowała kawiarenki, w których serwowano dania przygotowane przez młodych gastronomików kształcących się w ZS nr 1. Dla uczniów natomiast zaplanowano atrakcyjne zajęcia, m.in. szkolenie z druku 3D, czy wycieczkę do firmy produkującej prefabrykaty betonowe w Ostrowie Wlkp.