15 posiedzenie Zarządu Powiatu

Pakiet projektów uchwał na najbliższe sesje Rady Powiatu przyjął dziś Zarząd Powiatu w Ostrzeszowie. Projekty dotyczyły między innymi ustalenia wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypadających na realizację określonych zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w powiecie ostrzeszowskim w 2019 roku oraz w sprawie przyjęcia Strategii rozwiązywania problemów społecznych dla powiatu ostrzeszowskiego na lata 2019-2025 i w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie w użyczenie Stowarzyszeniu Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania części nieruchomości gruntowej znajdującej się na działce położonej w Ostrzeszowie przy ul Zamkowej. Projekt ostatniej uchwały dotyczy części nieruchomości o powierzchni 10 metrów kwadratowych, która stanowi własność powiatu ostrzeszowskiego i pozostaje w trwałym zarządzie i Liceum Ogólnokształcącego. Z wnioskiem  o użyczenie na okres 7 lat wystąpił Zarząd Stowarzyszenia OLGD, który pozyskał środki z Urzędu Marszałkowskiego na realizację projektu pn. „Meteorologicznie i edukacyjnie tworzymy ekologicznych odkrywców” polegającego na stworzeniu stacji meteorologicznej i prowadzeniu szkoleń. Celem projektu jest podniesienie zaangażowania i świadomości społecznej w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu.

Sprawdź również