15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży

Wiemy już, kto zasiądzie w Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego – jak zdecydowało postępowanie rekrutacyjne, powiat ostrzeszowski będzie reprezentował zespół I Liceum Ogólnokształcącego.  Eliminacje odbyły się w miniony piątek 22 marca w sali sesyjnej starostwa powiatowego. Do konkursu zgłosiło się 7 zespołów z ostrzeszowskich szkół ponadpodstawowych; ostatecznie w przesłuchaniach udział wzięły 4 dwuosobowe zespoły,  które przed komisją rekrutacyjną pod przewodnictwem Adama Mickiewicza zaprezentowały prace pracy pt: „Korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, na przykładzie twojego powiatu”. W ocenie prezentacji, zgodnie z regulaminem, komisja kierowała się takimi kryteriami jak: staranność, poprawność wykonania, zgodność pracy z tematem, komunikatywność przekazu oraz pomysłowość, kreatywność i oryginalność. Najwięcej punktów uzyskał zespół I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie: Jakub Szczygieł i Jan Masłowski,  których do konkursu przygotowała Kamila Maj. Zespół będzie reprezentować powiat ostrzeszowski na sesji plenarnej Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego oraz weźmie udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli ufundowanym przez posła Andrzeja Grzyba. Komisja rekrutacyjna podkreślała wysoki poziom konkursu, dlatego dyplomy i nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy: Weronika Szulc i Aleksandra Bochyńska oraz Piotr Krakuski i Szymon Krzywiński z Zespołu Szkół nr 1 (całą czwórkę przygotowała do konkursu Elżbieta Błaszczyk), a także Rafał Borusiewicz i Franciszek Kwaśniewski z Zespołu Szkół nr 2, którzy pracowali pod opieką Jacka Hałasa.
W  rekrutacyjnej zasiadali: członkowie Zarządu: Marianna Powązka i Adam Mickiewicz, wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty Kultury i Sportu Małgorzata Szymoniak-Staniszewska, Sabina Dachowska z biura parlamentarnego Andrzeja Grzyba i pełnomocnik starosty ds. kontaktów z mediami Magdalena Kułak.
Sesja Sejmiku Młodzieży odbędzie się 10 maja w Poznaniu w siedzibie samorządu województwa wielkopolskiego. Wiodącym tematem obrad będzie 15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Uczestnicy sesji wypracują uchwałę przedstawiającą ich ocenę członkostwa Polski w Unii Europejskiej w poszczególnych obszarach integracji.

Sprawdź również