100 lat temu ukazała się „Gazeta Ostrzeszowska”

Z okazji setnej rocznicy ukazania się pierwszego numeru „Gazety Ostrzeszowskiej”, Regionalny Ośrodek Dokumentacji Wieża 1916 przygotowuje Jubileusz w stylu retro. Impreza odbędzie się 3 maja o godzinie 14:00 na ostrzeszowskim rynku.
W programie:

1. Otwarcie na ostrzeszowskim rynku wystawy jubileuszowej „Gazeta Ostrzeszowska” 1919-1939.
  2. Okolicznościowy stragan z numerem specjalnym gazety, wydawnictwami regionalnymi i smakołykami z babcinej kuchni.
  3. Stylizowana retro fotografia grupowa na tle ratusza w strojach i z eksponatami z epoki.
  4. Pokaz powstawania obrazu w camera obscura wielkości naturalnej (w kamerze mogą pomieścić się 4 osoby).
  5. Miłe spotkania i pamiątkowe zdjęcia.
  6. Tematyczne zadania (questy) u tajemniczych, stojących na rynku, postaci z epoki – w zamian będzie można otrzymać okolicznościową gazetę.

Obowiązuje stylizacja na lata dwudzieste, lata trzydzieste wg własnej inwencji i wyobraźni!

Na zdjęciu: Marian Hipolit Malinowski – twórca „Gazety Ostrzeszowskiej” z żoną Anielą i córką Ireną, 19 lipca 1914 roku.